[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум энергетиков и электриков » Электрика, электромонтаж » Заземление, зануление » Вопрос по заземлению
Вопрос по заземлению

Уважаемые собеседники, меня интересует важный вопрос, сколько ом должно быть защитное заземление на взрывоопасных объектах?
# 1 | 2011-11-16, 19:18
Вы бы уточнили - что за объекты. Например:

ДБН В.2.5-27-2006 Захисні заходи електробезпеки в електроустановках будинків і споруд


Quote
1. Вступ

...
Вимоги даних Норм слід застосовувати в електроустановках будинків і стаціонарних споруд, які проектуються, будуються і реконструюються, такого призначення:
- житлових, що зазначені в ДБН В.2.2-15;
- адміністративних і побутових, що зазначені в СНиП 2.09.04;
- громадських, що наведені у додатку А ДБН В.2.2-9;
- промислових підприємств і підприємств аграрного комплексу;
- навчальних закладів, що зазначені в ДБН В.2.2-3;
- дитячих дошкільних закладів, що зазначені в ДБН В.2.2-4;
- закладів охорони здоров'я, що зазначені в ДБН В.2.2-10;
- культурних, культурно-видовищних і спортивних закладів.

2.4 Заходи захисту у разі непрямого дотику в електроустановках, в яких не застосовані системи БННН, ЗННН і ФННН

2.4.1 Автоматичне вимикання живлення

...
2.4.1.5 Систему ТТ рекомендується застосовувати, коли значні струми замикань на землю (такі, як при використанні системи TN) є джерелом підвищеної небезпеки для людей, тварин, збереження майна і навколишнього середовища, наприклад, якщо вони можуть бути причиною виникнення пожежі або вибуху (нафтохімічні підприємства, приміщення для фарбування виробів тощо).
...
Система ТТ

...
2.4.1.19 В електроустановках із системою ТТ для здійснення автоматичного вимикання живлення, як правило, слід застосовувати ПЗВ. Як альтернатива можуть бути застосовані пристрої захисту від надструму, якщо при цьому забезпечується прийнятне значення опору кола (петлі) замикання Zs (див. 2.4.1.21).
Застосування пристроїв вимикання, які реагують на зниження напруги, як альтернативи зазначеним вище пристроям, не допускається. Ці пристрої у разі наявності відповідних обґрунтувань можуть бути використані лише як доповнення до вищезазначених.

Примітка 1. Пристрої захисту від надструму можуть бути застосовані лише в колах із незначною потужністю електроприймачів і невеликим опором заземлювальних пристроїв системи заземлення.
Примітка 2. Величини часу, що наведені в таблиці 2.2, відповідають очікуваному диференційному струму, який може суттєво перевищувати значення номінального вимикаючого диференційного струму ПЗВ.


2.4.1.20 Якщо для забезпечення автоматичного вимикання живлення застосовуються ПЗВ, крім вимог до максимального часу вимикання живлення, що зазначені в 2.4.1.18, повинна бути виконана така умова:


RA x IΔn ≤ 50
,
(2.2)


де RA – сума величин опорів заземлювального пристрою відкритих провідних частин електроустановки споживача електроенергії і захисного провідника, який з'єднує відкриту провідну частину із заземлювальним пристроєм, Ом; IΔn – номінальний вимикаючий диференційний струм ПЗВ, А.

Примітка 1. У спеціальних електроустановках із зниженим значенням допустимої напруги дотику величина 50 у формулі (2.2) повинна бути замінена на значення цієї допустимої напруги дотику.
Примітка 2. Виконання умови (2.2) забезпечує захист у разі непрямого дотику також у випадку, коли в місці замикання є перехідний опір, величиною якого не можна нехтувати.
Примітка 3. Якщо уразі перевірки виконання умови (2.2) значення RA невідоме, а величина Zs (див. 2.4.1.21) установлена, наприклад, шляхом вимірювання, ця величина може бути використана замість значення RA.


2.4.1.21 Якщо для забезпечення автоматичного вимикання живлення застосовується пристрій захисту від надструму, повинна бути виконана така умова:


Zs x Ia U0,
(2.3)


де Zs – величина повного опору кола (петлі) замикання, яка включає величини опорів джерела живлення, лінійного провідника до точки замикання, захисного провідника, який з'єднує відкриту провідну частину із заземлювальним пристроєм, заземлювального пристрою відкритих провідних частин і заземлювального пристрою джерела живлення, Ом; Іа – струм, який викликає автоматичне вимикання живлення за час, що зазначений в 2.4.1.18, А.Где-то в публикации МЭК указывалось, что сопротивление заземления в системе ТТ не может быть выше 420 Ом в любом случае.
# 2 | 2011-11-17, 00:24
Защита объектов III категории от прямых ударов молнии организуется также, как для объектов II категории, но требования к заземлителям ниже:
импульсное электросопротивление каждого заземлителя не должно превышать 20 Ом, а при защите дымовых труб, водонапорных и силосных башен, пожарных
вышек—50 Ом.
# 3 | 2012-02-15, 02:12
Quote (Назар)
импульсное электросопротивление каждого заземлителя не должно превышать 20 Ом,


Как оно измеряется?
# 4 | 2012-02-15, 03:47Форум энергетиков и электриков » Электрика, электромонтаж » Заземление, зануление » Вопрос по заземлению
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Последние обновленные темы


Популярные темы


Новые пользователи

seoexim1112 seoexim1112
SEO Exim
Сообщений: 0
olegsandr68 olegsandr68
Oleg k
Сообщений: 0
tattookievaa tattookievaa
Сергей Сергеев
Сообщений: 0
UkrMark UkrMark
SALES UKRMARK
Сообщений: 0

Самые активные пользователи

Goshia Goshia
Igor
Сообщений: 1297
lviv1313 lviv1313
Игорь Вас
Сообщений: 1035
Alexzhuk Alexzhuk
Александр
Сообщений: 954
elektro elektro

Сообщений: 766